Dobrodzień
stolarstwem stoi

VI DOBRODZIEŃ CLASSIC FESTIVAL
VI GUTTENTAG KLASSIK FESTIVAL

Festiwal Muzyki Klasycznej na Ziemi Opolskiej - 4-6 listopada 2016 

dyrektor artystyczny – dr Piotr Lempa

Festiwal organizowany przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu,
Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim – Zarząd Gminny Dobrodzień


Podczas 11 lat, od roku 2004, na kilkunastu koncertach zaprezentowaliśmy Państwu 170 artystów z Polski i ze świata. Mieliśmy szczęście gościć artystów z kilkunastu krajów, którzy na co dzień występują w na czołowych scenach świata takich jak Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Welsh National Opera w Cardiff, Bayerische Staatsoper w Monachium, Opera Bastille w Paryżu czy opery w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Krakowie i Bytomiu. Z koncertami, które odbywały się przy zawsze wypełnionych salach, dotarliśmy do ponad 6 500 wielbicieli muzyki.

W 2011 roku idea koncertów muzyki klasycznej, odbywających się w Dobrodzieniu, została poszerzona do formuły festiwalu. To pozwoliło na zorganizowanie dodatkowych koncertów w innych miastach niż Dobrodzień, tym samym szerząc imię Dobrodzienia jako regionu inwestującego w kulturę. Tegoroczne spotkanie będzie obfitować, jak zwykle, w koncerty pełne przepięknej muzyki, utalentowanych artystów oraz muzycznych niespodzianek.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe