24 rocznica założenia firmy rodzinnej Novelle


15 lutego 2019

Novelle jest firmą rodzinną, która powstała w Dobrodzieniu z inspiracji i odwagi odkrywania nowego. Właściciel firmy Jan Nowak przeprowadził się z żoną Elżbietą do Dobrodzienia z Kluczborka za pracą. Początkowo pracował w Dobrodzieńskiej Fabryce Mebli. W 1986 roku założył własną działalność gospodarczą. Wszedł w spółkę ze znajomym stolarzem.  Ale dopiero 15 lutego 1995 roku, założył samodzielnie firmę produkujące meble, która przetrwała do dzisiaj, nazwał ją „Meblonowak” i pod tym szyldem, tworzone były meble do 2014 roku.

Założyciel – Jan Nowak, wnosi do firmy kunszt mistrzowskiego rzemiosła, a młode pokolenie nowe spojrzenie na tradycyjne rozwiązania.                                                                                                       Zarząd reprezentują: Magdalena Nowak-Trzęsiok – dyrektor kreatywna, Katarzyna Skoruppa – dyrektor produkcji, Marek Nowak – dyrektor finansowy.

Niezwykle ważnym momentem w historii firmy był rebranding, kiedy transformacji uległa marka firmy, zmieniając się z „Meblonowak” na „Novelle Home Couture”. Młode pokolenie wzięło na swoje barki największe wyzwania, napotkane na drodze zmiany oraz korzystne rezultaty wynikające ze zmiany nazwy.

Dyrektor kreatywna /projektantka Magdalena Nowak – Trzęsiok nieustannie doskonali wyjątkowy i unikalny styl marki Novelle.  Łączy klasyczne wzory w nowoczesnych, designerskich odsłonach. Podąża za najnowszymi, światowymi trendami w projektowaniu wnętrz. W poszukiwaniu oryginalnych modeli współpracuje  z zagranicznymi producentami.

Dzięki pracowitości i  zaangażowaniu firma stale się rozwija dążąc do podnoszenia jakości swoich produktów.

Ręczna praca i dbałość o każdy szczegół sprawia, że marka zaspokaja najbardziej wyrafinowane potrzeby swoich klientów.  Wykorzystujemy najlepsze surowce, materiały, tkaniny i dodatki, dlatego marka Novelle zachwyca subtelnym, kobiecym pięknem w klasycznych ponadczasowych wzorach.

Cała organizacja firmy liczy obecnie około 70 osób. Firmowe salony meblowe Novelle znajdują się w Dobrodzieniu, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.  W styczniu tego roku zaprezentowaliśmy się na międzynarodowych targach meblowy IMM Cologne w niemieckiej Kolonii.

Dzisiaj obchodzimy 24 rocznicę istnienia. Rodzinną pasję i atmosferę przenosimy do pracy, gdzie możemy wzajemnie na siebie liczyć. Dzięki współpracy i odpowiedzialności tworzymy meble najwyższej jakości, życzymy sobie, aby pozostać nadal wiernym wartością, które stanową fundament organizacji i które wyznaczają kierunki podejmowanych działań.

100 lat Novelle Home Couture!

Zapisz się do Newslettera: