Z Dobrodzienia do Waszyngtonu


25 lipca 2018

Kuchnia Rust podczas 10-miesięcznej wystawy w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie!

Właśnie trwa jedna z najbardziej interesujących wystaw w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie: Making Room: Housing for a Changing America. Ta informacja nie byłaby tak bardzo istotna dla mieszkańców województwa opolskiego, gdyby nie fakt, że jedna z firm, która bierze w niej udział, i której kuchnię można podziwiać podczas wystawy to firma z długoletnią tradycją, która zaskakuje designem, rzemiosłem i odwagą. Jeszcze do niedawna „Made in USA” było oznaką jakości, dobrobytu i bogactwa. Dzisiaj Ameryka wybiera to co europejskie. Zafascynowani europejską kulturą, tradycją i historią Amerykanie, coraz częściej podglądają życie Europejczyków, sięgają po Europejskie produkty, otwierają się na nowe możliwości, nowe produktz – tym razem Made in Poland.  Amerykanie przyglądają się europejskim firmom i coraz chętniej zapraszają je do współpracy. Przykładem tego jest wielki sukces polskiej firmy o 50-letniej tradycji – ernestrust, której wnętrze kuchenne już od 14 listopada 2017 roku możemy podziwiać w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie.

–To wielki zaszczyt dla naszej firmy i dowód na to, że jako Polacy możemy być dumni z naszych osiągnięć, ciężkiej pracy i otwartości na nowe pomysły. Nie ukrywam, że byliśmy zaskoczeni, kiedy zostaliśmy zaproszeni do tego projektu. Szybko okazało się jednak, że to właśnie kuchnia firmy RUST, będzie głównym punktem programu. – komentuje Patryk Rust, współwłaściciel firmy.

Firma  została zaproszona do udziału w wystawie ze względu na osiągnięcia i zasługi w branży mebli kuchennych. 50-letia tradycja, ciągły rozwój i ekspansja na rynki zagraniczne sprawiły, że to właśnie RUST znalazł się w gronie firm z obszaru wyposażania wnętrz, które na terenie Muzeum stworzyły pełnowymiarowe mieszkanie: The Open House. Zaprojektowana przestrzeń pod przewodnictwem włoskiego architekta Pierluigi Colombo idealnie ilustruje jak ważną rolę odgrywa wydajność i elastyczność w procesie tworzenia przestrzeni, tak, aby mogła być dostosowywana do potrzeb różnych członków rodziny na przestrzeni lat.  Ponadto wystawa prezentuje najnowsze rozwiązania w designie i budownictwie, których zadaniem jest sprostanie rosnącym potrzebom mieszkaniowym Amerykanów. To również odpowiedź na zmieniające się trendy i wzrost zainteresowania nowatorskimi rozwiązaniami, mikro apartamentami, wspólnymi mieszkaniami czy trendem budowania przydomowych domków letniskowych. Wystawa cieszy się tak wielkim powodzeniem, że organizatorzy postanowili przedłuzyć jej ekspozycję o kilka miesięcy. Wszystkich wybierających się za wielką wodę, gorąco zapraszamy na wstawę z polskim akcentem!

Zapisz się do Newslettera: