Dlaczego warto wybrać meble wypoczynkowe ze skóry?


21 września 2018

Skóra naturalna, będąca najstarszym materiałem tapicerskim, wyróżnia się wśród wszystkich obecnie stosowanych materiałów obiciowych – jest produktem wytwarzanym przez naturę, który do tej pory nie znalazł dla siebie godnego zamiennika. Przerabiana w garbarniach w czasie nowoczesnych procesów technologicznych staje się produktem o wysokich cechach.

Skóra jest bezpieczna dla cierpiących na alergie, nie akumuluje sama w sobie kurzu, jest łatwa w odkurzaniu, nie pochłania zapachów. Równie istotne jest to, że jest doskonała do wypoczynku – dostosowuje swoją temperaturę do warunków otoczenia, nie chłodzi ani nie grzeje, dostosowuje swoją temperaturę do temperatury ciała użytkownika.

Skóra jest surowcem naturalnym, nie kupuje się jej z wałka, każdy jej płat pochodzi od innego zwierzęcia, a każde zwierzę ma swoiste cechy skóry. Dlatego każdy płat skóry jest inny, tak jak inne są linie papilarne każdego człowieka. Z tego powodu, nie jest możliwe uniknięcie odchyleń w zabarwieniu oraz fakturze powłok skórzanych, zarówno w obrębie pojedynczego mebla, jak i pomiędzy elementami kompletu mebli. Różnice w fakturze skór są dowodem na to, że skóra posiada naturalne lico, że nie jest to skóra szlifowana ani dwoina. Można nawet powiedzieć, że jest gwarancją i dowodem jej jakości. Tak właśnie wygląda najwyżej ceniona skóra tapicerska. Oczywiście, faktura skóry zawsze będzie odmienna zarówno dla każdego płatu skóry, jak i w różnych miejscach tego samego płatu. Dlatego też, jeśli dokładnie przyjrzeć się obiciu jednej kanapy, znajdziemy na niej miejsca bardziej i mniej gładkie, które świadczą o naturalności i swoistej niepowtarzalności skóry. Budowa zapewnia jej ciągliwość, elastyczność oraz wysoką wytrzymałość na rozerwanie. Wartością jest rys lica skóry, który jest unikalną kompozycją włókien dla każdego rodzaju skór, co daje jej zawsze osobliwy, indywidualny charakter.

Pokrycie skórzanych sof, foteli czy narożników dopiero w trakcie użytkowania nabywa swojego charakterystycznego wyglądu – skóra na meblu ulega rozciąganiu, staje się luźniejsza, na powierzchni tworzą się fałdy i zmarszczenia. Dodatkowo, na skutek eksploatacji oraz konserwowania nabiera połysku. Jednak żywotność tapicerki skórzanej na meblu nie zależy tylko i wyłącznie od jakości użytych skór. W dużym stopniu zależy od użytkownika i sposobu użytkowania. Odpowiednia pielęgnacja mebla skórzanego porównywalna może być do dbania o cerę twarzy lub dłonie, które również myjemy i kremujemy. Prawidłowe stosowanie zalecanych środków do czyszczenia i konserwacji przedłuża kilkakrotnie żywotność skórzanych kanap, foteli czy narożników.

Firma Kler, której meble znajdą Państwo w Dobrotece, bardzo dba o wysoką jakość swoich produktów, dlatego do ich produkcji wybiera skóry najwyższej jakości. Dla przykładu – zgodnie z normami europejskimi, skóry meblowe przy badaniach na tarcie muszą wytrzymać 1000 tarć. Firma Kler wymaga od garbarni wytrzymałości na 10 000 tarć, czyli dziesięciokrotnie więcej aniżeli przewidują normy europejskie.

Zapraszamy do obejrzenia oferty mebli Kler na www.dobroteka.pl.

Zapisz się do Newslettera: