Magia szlachetnych metali we wnętrzach kuchennych


25 lipca 2018

Jednym z dominujących trendów w branży wnętrzarskiej jest „powrót na salony”, metali szlachetnych w zupełnie nowej odsłonie. Porzucona klasyczna barkowa forma złota ustępuje miejsca nowoczesności zamkniętej w prostych, minimalistycznych bryłach skrojonych według zasad nowoczesnego designu opartego w głównej mierze na geometrycznych formach. Złoto, miedź, platyna i srebro do tej pory jedynie nieśmiało pojawiały się we wnętrzach kuchennych dominując w przestrzeni pod postacią zlewów, baterii, okapów czy uchwytów – obecnie połyskujące kruszce wykorzystywane są w śmiały sposób na dużo większych płaszczyznach nadając tym samym zupełnie nowego charakteru wnętrzom, w których się pojawiają. Co ciekawe, współczesny design pokazuje, że szlachetne materiały świetnie sprawdzają się zarówno w eleganckich przestrzeniach, jak również w tych skandynawskich, loftowych czy rustykalnych. Odpowiedzią i potwierdzeniem nowego kierunku w podejściu do kruszców jest nowa kolekcja firmy RUST- ORE Collection wprowadzona przez firmę z okazji jej 50-tych urodzin.

ORE Collection to wyjątkowa kolekcja, która w swojej nazwie nawiązuje do najwyższej klasy kruszców. Imitacja metali szlachetnych uzyskana poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii idealnie wpisuje się w panujące trendy. Inspiracją do stworzenia tej wyjątkowej kolekcji były: złoto, srebro, platyna i miedź. Odkryte ponad 5000 lat przed naszą erą kruszce, są synonimem bogactwa, wieczności, prestiżu, boskości, i elegancji – i dokładnie te cechy charakteryzują nową kolekcję firmy RUST.

Subtelne złoto podane w wykończeniu matowym

Jedną z propozycji zawartej w nowej kolekcji jest autorskie wykończenie lakiernicze dające efekt metalicznego złota. Zastosowane na frontach z jednej strony onieśmiela, z drugiej zaś wypełnia pomieszczenie blaskiem i ciepłem, którego poszukują współcześni klienci. Matowe wykończenie nie tylko wycisza i tonuje złotą barwę, ale również pozwala nadać ponadczasowego i nieszablonowego charakteru w prezentowanym wnętrzu.

Ciemne odcienie srebra w rzemieślniczym wykończeniu – tu tworzymy trendy

Zimne kolory srebra i platyny w rzemieślniczym wykończeniu to propozycja dla tych, którzy nie boją się zaskakiwać i stawiają na indywidualne i niepowtarzalne struktury. Co ciekawe, zaprezentowane podczas targów Warsaw Home 2017 przez firmę RUST wykończenie lakiernicze, okazało się jednym z dominujących trendów podczas tegorocznej edycji EUROCUCINA 2018.

Paryski blask miedzi

Miedź w autorskim wydaniu to rozwiązanie dla klientów podążających za najnowszymi trendami, stawiających na wyraziste kolory, które w zależności od wykończenia i formy mogą znaleźć swoje zastosowanie w dużych przestrzeniach loftowych, jak i małych kuchniach w stylu paryskich kamienic.

To jeszcze nie wszystko – każdy z kolorów imitujący szlachetne metale jest dostępny w wyjątkowych wykończeniach pokazując tym samym wielowymiarowość kolekcji i jej bogactwo. Wprowadzona kolekcja idealnie podkreśla jubileuszowy rok polskiej marki i pokazuje, że designerzy marki RUST nie tylko trzymają rękę na pulsie jeśli chodzi o trendy, ale niejednokrotnie sami je wyznaczają.

Zapisz się do Newslettera: