Styl SAINT- TROPEZ


1 października 2018

A gdyby, wbrew jesiennej aurze, urządzić wnętrze w stylu, który przywodzi na myśl gorące lato we francuskim kurorcie SAINT- TROPEZ, zwanym  perłą Lazurowego Wybrzeża? Inspiracją i wzorem jest garderoba Marcina Tyszki, w jego słynnym już apartamencie w centrum Warszawy. W projekcie tym brała udział marka Novelle Home Couture, która stworzyła meble do tego niezwykłego miejsca. Ściśle sprecyzowana koncepcja Marcina Tyszki zakładała wykonanie mebli w kolorze bieli,  z frontami z shuttersami z klasycznymi detalami i mosiężnymi uchwytami. Styl ostatecznie zyskał miano właśnie stylu SAINT- TROPEZ.

Dopełnieniem szaf jest wolnostojąca komoda, której funkcją jest przechowywanie butów. Wyposażona ona została w górną szufladę, która wzorem szuflad w szafach, wyściełana jest szlachetnym welurem. Eklektyczne połączenie klasycznego profilowanego blatu, prostej podstawy w stylu vintage oraz lekkich kolonialnych shuttersów sprawia, że komoda stanowi hybrydę, definiując tym samym styl Saint- Tropez.

Niesamowity efekt daje sam typ frontów z shuttersami. Poziome listewki i tworzące się w zagłębieniach cienie tworzą liczne linie horyzontalne i przełamują monumentalizm drzwi szaf. Cała realizacja wnętrza garderoby w założeniu miała być zwyczajnie piękna, co wiązało się z dopracowaniem każdego detalu. Efekt spójności został spełniony dzięki listwom przysufitowym oraz przypodłogowym, które okalały całość garderoby, płynnie przechodząc do części sypialnianej. To horyzontalne przedłużenie elementów szafy stanowiło również ramy, podkreślające bogate roślinne printy na ścianach, tak charakterystyczne dla projektu #tysiohome.

 

 

Zapisz się do Newslettera: